2018. szept. 23.

Budapest Klezmer Band koncert
A Budapest Klezmer Band 1990 óta szórakoztatja közönségét lendületes és humorral átszőtt színpadi fellépéseivel. Virtuóz módon ötvözi a Kárpát-medence különféle zenei irányzatait. A zenekar tagjai hangszereik igazi mesterei, akik a műfaji határokon átívelően újrafogalmazzák a klezmer zenét. »
2018. szept. 20.

Metronóm Jazz Klub: Bágyi Balázs New Quartet és Pocsai Kriszta
A zenei projekt létrehozója Bágyi Balázs jazz-dobos, zeneszerző, a mai, magyar jazz-színtér meghatározó, nemzetközi viszonylatban is keresett művésze. Együttesében a magyar jazz fiatalabb korosztályának jeles képviselői a partnerei, az Amsterdamban diplomázott szaxofonos titán Lakatos Soso Sándor, a klasszikus zenén nevelkedett Junior Príma díjas zongorista Oláh Dezső és Közép-Európa egyik legnagyszerűbb bőgőse, Oláh Péter. »
2018. szept. 20.

Pécsi Napok – 2018, Band of Streets
Band of Streets koncert a Pécsi Napok alkalmából. »
2018. szept. 20.

Pécsi Napok – 2018, Mongooz and the Magnet
Mongooz and the Magnet koncert a Pécsi Napok alkalmából. »
2018. szept. 15.

Örökségünk Európában
Idén is bekapcsolódtunk az országos szervezésű Kulturális Örökség Napjai programsorozatba, melynek keretében tematikus sétával vártuk az érdeklődőket a pécsi világörökségi helyszíneken. »
2018. szept. 15.

A Zsolnay Kulturális Negyed Éjszakája
Egy este, amikor újra megnyitott a Zsolnay Látványmanufaktúra, bejárhatók voltak a Negyed ezidáig titkos helyszínei, elsőként voltak láthatók a Gyugyi-gyűjtemény új tárgyai. »
2018. szept. 14.

Támogatott művek az iparművészetben
25 éves a Nemzeti Kulturális Alap – ez alkalomból kiállításra kerültek az iparművészeti műfajok országos kiállításainak, biennálék, triennálék, egyesületi szakmai kiállítások válogatott művei, a Magyar Képzőművészeti Egyetem grafikaszakirány hallgatóinak a 25 éves évfordulóhoz kötődő gondolataiból készült munkái, a MOME, a METU, a Pécsi Tudományegyetem diákjainak tervei, kísérletei, valamint elismert iparművészek egyéni alkotásai. »
2018. szept. 12.

Egy kis esti fizika: Űrkutatás, űrtevékenység
Dr. Ferencz Csaba (ELTE Geofizikai Tanszék, Űrkutató Csoport) előadása. Hogyan és miért született meg az ember űrtevékenysége? Mi értelme az űrkutatásnak és hogyan hat a mindennapi életünkre? Mit tudunk ma a Földről és rajta kialakult életről? Szükségünk van-e az űrtevékenységre? »Első | Előző |
|
Következő | Utolsó |